Şal Evi ailesi olarak sadece şal ve aksesuar satıp sizleri kaliteli ürünlerimizle mutlu etmenin yanında hayata dair fikirlerimizi ve küçük önerilerimizi de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yaz mevsiminin son demlerini  yaşadığımız şu günlerde, sakin ve huzurlu ortamlarda kendinize vakit ayırıp ruhunuzu dinlendirmenin, farklı dünyalara girmenin bir yolu da şüphesiz okumak. Ufkumuz genişlerken, farklı düşüncelerle yoğrulan zihnimizde yeni ufuk pencerelerinin açıldığını hissetmek paha biçilemez. Kitap okumanın bilincinde olduğunuzu bilerek sizlere 5 kitap önerisi sunmak istiyoruz. Tesettür modasının önde gelen markalarından biri olmaya devam ederken, hayatınıza sadece şallarımızla değil önerilerimizle de renk katmaya devam edeceğiz. 

İnsan Ne ile Yaşar? -  Tolstoy: Farklı insan portreleriyle insanın dünyadaki kazanç hırsını anlatan ve insanın acizliğini farklı hikayelerle özetleyen bu kitap hayata olan bakış açınızı değiştirebilir.

Fareler ve İnsanlar – Steinbeck: Dünya klasikleri arasında yer alan bu eser, insanın dostluk ve arkadaşlık duygularını farklı bir pencereden ele alıyor.

Leyla - Alexandra Cavelius: Bosnalı bir kızın savaş sırasında başından geçen olayları anlatan kitap sizi derinden sarsacak. Hayata, dünyaya ve insanlara olan tüm duygularınızı yeniden sorgulayacaksınız. Kitapta anlatılan Leyla karakteri ve kitapta anlatılan her olay gerçektir.

Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk – İskender Pala: Bir kitabın şehir şehir sürüklenmesini, acı çekişini, yıpranışını ve gerçek aşkı farklı bir dilde anlatan bu kitap hem aşk hem tarih hem de edebiyat üzerine güzel bir anlatım sunuyor.

Elif Gibi Sevmek – Hikmet Anıl Öztekin: Bir aşığın dilinden dökülen cümlelerle, hayatın her yanını saran aşk duygusunun farklı bir dilde anlatılışına şahit olacaksınız.

Sizler için yazdığımız diğer blog yazılarını incelemek isterseniz buraya tıklayın :)