İpek, ipekböceğinin ürettiği yumuşak ve parlak lifttir. İpekböceği tırtıl şeklinden kanatlı biçimine geçiş aşamasında kendine ipekten bir koza örer. Zamanı gelince de bu kozadan ayrılır. Daha sonra bu kozalardan iplikler çıkartılarak kumaş biçimine çevrilir. Üretilen bu kumaşlar özellikle bayanlar için elbise, gömlek, şal gibi ürünlerle vitrinleri süsler.

İpekböceğinden kumaş yapımı ilk defa Çin’de bundan yaklaşık 4000 sene önce yapılmış zamanla tüm dünyaya yayılmıştır. Ticareti geliştirilmiş ve değerli bir kumaş olarak ismini duyurmuştur. Öyle ki Çin’in en doğusundan başlayıp Anadolu’ya oradan da Avrupa’ya giden ticaret yoluna İpek Yolu ismi verilmiştir.

Dinimizce erkeğe haram kılınan ipek, bayanlara ise helal kılınmıştır. Bayanların en gözde kumaşlarının arasında her daim bulunan ipeğin aslında pek çok faydası vardır. Bizler Şal Evi olarak şallarımızda kullanılan ipeğin şal kullanan bayanlar açısından birkaç faydasına değineceğiz

İpek tamamen doğal bir üründür. Bu sebeple içinde hiçbir katkı maddesi yada plastik madde yoktur. İnsan tenine en uygun ve sağlıklı olan kumaş ipektir. İpek şal kullanan hanımların dikkat etmesi gereken şeyler arasında kullandıkları şalların gerçekten ipek olup olmaması ilk sırada gelir.

Peki ipek şalın gerçekten ipek olduğunu nasıl anlarız. İpek dokunduğunuzda doğal bir yumuşaklığa sahiptir ve başınıza bağladığınızda havalar sıcak olsa bile sizi ferah tutar. Tüm bunların aksi bir durum yaşıyorsanız kullandığınız şal gerçek ipek değildir. İpek insan tenine en uygun kumaş türüdür. Bu sebeple ipek şal kullanan bayanlar saç dipleri ile ilgili bir sorun yaşamaz.

Kaşınma yanma bunalma gibi özellikle yaz aylarında nükseden bu sorunlar ipek şal kullanan bayanların sorunları arasında yer almaz. Şal Evi olarak kaliteden ve müşteri memnuniyetinden asla ödün vermiyoruz. Ürünlerimizin hepsi %100 gerçek ipektir. İpeğin doğallığını ve konforunu tüm bayanlara tavsiye ediyoruz. Farkı hissetmeniz için www.salevi.com adresinde birbirinden şık ipek şallar sizi bekliyor.