Şalevi Blog'ta birbirinden güzel ve bilgilendirici yazılarımızla sizlerleyiz. Bize en çok sorular sorulardan olan "Şal Nasıl Temizlenir" sorusunun cevabına blogumuzda yer verdik. Bu yazımızda kıyafete göre şal tercihini içeren küçük ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Günlük kıyafetlerle veya özel günlerde giydiğimiz elbiselere göre kombinlediğimiz şallarla daha şık olabilmeniz mümkün. Dikkat edilmesi gereken bir kaç püf noktayı gelin beraber inceleyelim.

Eğer açık renkli kıyafetler tercih ettiysek daha çok pastel tonlu şallar tercih etmeliyiz. Kıyafetin renk tonuna uygun şalların yanı sıra zıt renkli şallarda tercih edebiliriz. Zıt renkler çok şık bir görünüm sağlayabilir. Örneğin yeşil renkli bir kıyafete fuşya rengi, yeşile altın tonu, yeşile kahverengi tonu gibi. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise, renkler çok parlak ve zıt olmamalı. Renk geçişlerine çok dikkat etmeliyiz. Pastel tonlarında ve dokulu bir kumaşa sahip olan kıyafetlerde desenli şallar tercih etmemeliyiz. Onun yerine düz renkli şallar tercih etmeliyiz. Parlak ve saten şalların yerine ipek şallar tercih etmeliyiz.

Eğer koyu renkli kıyafetler tercih ettiysek kontrast renkli şallar daha uygun olacaktır. Kıyafet desenli ise desendeki bir rengi şal rengi olarak tercih edebiliriz. Burada önemli olan yine renk geçişleri. Kombin yaparken en çok buna dikkat etmeliyiz. Örnek vermek gerekirse, lacivert bir kıyafete gece mavisi veya su yeşili bir şal tercih etmeliyiz. Yine koyu renklerde de zıt renk geçişi oldukça şık olacaktır. Lacivert renkli bir kıyafete turuncu veya altın sarısı şal gibi seçimler oldukça şık bir görünüm sağlar. Görünümü daha da ağırlaştırmak ve olgunlaştırmak adına lacivert bir kıyafetle toprak tonunda bir şal da tercih edilebilir. Bu tercihde dikkat edilmesi gereken ise kahvenin koyu olmaması. Lacivertle koyu kahve şık bir görünüm ortaya çıkarmaz, boğucu ve göz yorucu bir tablo ortaya çıkabilir. Bu sebeple yumuşak kahve tonları tercih etmek daha doğru olacaktır.

Stil ve moda sayfamızın başka bir yazısında görüşmek üzere kızlar, kendinize iyi bakın :)  Şal Evi hayatınıza renk katmaya devam edecek ;)