Tesettür modası, son yılların en çok konuşulan konularından biri olageldi. Muhafazakâr kadınların giyim ihtiyaçları çerçevesinde farklı giyim ürünleri ortaya çıktı. Bu ürünlerden biri de severek kullandığımız ipek şallar oldu. Yakın zamana kadar örtünme amacıyla sadece eşarplar kullanılıyordu. Özellikle karışık renk ve desenlerin hâkim olduğu eşarpları kıyafetlerimizle kombinlemek başlı başına bir problemdi. Neyse ki pratik ve estetik amaçlarla ortaya çıkan şallar bir anda yaygınlaştı. Daha önce aksesuar ya da atkı gibi amaçlarla kullandığımız şallar renklendi ve çeşitlendi.

Başlangıçta şallarda da desenler ve karışık renkler yaygındı. Ancak desenli eşarplardaki kombin sorunu burada da ortaya çıkınca, başörtülü hanımlar ve özellikle genç kızlar düz renkli şallara rağbet etmeye başladılar. Düz renkli şallar sade tasarımları ve kullanım kolaylıklarıyla hemen hemen her kesimden muhafazakâr hanımın hayatında kendine yer buldu. Halen daha, hem düz hem de desenli kıyafetlerinizle kombinleyebileceğiniz düz renkli şallar; desenli şallara kıyasla daha çok tercih ediliyor. Elbette bu şalların ipek olması da Türk hanımlarının en çok dikkat ettiği özellik oluyor.

Şal Evi size hem günlük yaşantınızda hem de özel davet ve toplantılarda tercih edebileceğiniz, birbirinden güzel ve şık şallar sunuyor. Spesifik olarak sadece şal üreten ve daha güzel şallar üretmeye odaklanan Şal Evi, %100 ipek ve tok duran şallarıyla öne çıkıyor. Birbirinden güzel düz renkli, desenli ve degrade şallar Şal Evi’nde sizi bekliyor.