Şal Evi, stil ve moda sayfasında sizlerle buluşmaya devam ediyoruz. Geçen yazımızda kıyafet renklerine göre şal seçiminden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise daha önce yazılmamış ve üzerinde pek konuşulmamış bir konu hakkında bir yazı paylaşacağız sizlerle. Konumuz; göz rengine göre şal seçimi.

Göz rengine göre şal seçimi gibi iddialı bir konuda bizimde üzerinde duracağımız konu aslında renkli göz diye tabir ettiğimiz göz rengine sahip kişilerle biraz daha fazla ilgili. Geçen ki yazımız kıyafet rengine göre şal seçimini temel alarak ve orada edindiğimiz bilgilerin üzerine bir şeyler koyarak ilerleyelim.

Öncelikli şal seçimiz giyilen kıyafetin rengine göre olmalı. Daha sonradan kişi eğer yeşil gözlü ise ve tercih edilen kıyafetinde uygunluğuna göre göz rengini ön plana çıkarmak için zıt renkler tercih edilebilir. Örneğin kırmızı, turuncu ve mor tonları gibi renkler tercih edebilirsiniz.

Kişi eğer mavi gözlü ise kırmızı, turuncu, krem ve beyaz tonlarını tercih edebiliriz. Tabi ki burada da şalın kıyafete uyumunun sağlanması gerekli.

Kişi siyah veya kahverengi göz renklerinden birine sahipse kıyafete uyumun sağlanması koşulunda daha çok açık renkler tercih edebilir. Bunun dışında tüm renk  tonları kıyafete göre tercih edilebilir.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi zor ve üzerine bir şeyler söylenmemiş bir yazı konusu tercih ettik. Bu konu hakkında yazdıklarımız kıyafet rengine göre şal seçimi yazımızdaki gibi bir kriter içermemektedir. Öncelik kıyafet rengine göre şal tercihi ve tercih edilen şalın kıyafet rengine geçişinin uygun olmasıdır.

Şal Evi hayatınıza renk katmaya devam edecek, bizi takip etmeye devam edin :)

 

Mavi Gözlüler İçin İpek Şal Önerileri

Yeşil Gözlüler İçin İpek Şal Önerileri

Kahverengi Gözlüler İçin İpek Şal Önerileri